Komorowskie zbiórki charytatywne
|

Zbiórki charytatywne, bo Wielki Post otwiera serca.

Nadszedł kolejny Wielki Post w naszym życiu. To czas szczególny również w naszym przedszkolu. Jak każdego roku organizujemy różnorodne Zbiórki charytatywne. Tym razem pragniemy wesprzeć Tych, którzy mieszkają w naszym sąsiedztwie.

Zbiórki charytatywne uwrażliwiają na potrzebujących

Nasze Przedszkole, a w nim nasi kochani i oddani Rodzice, wspiera potrzebujących. Często zdarza się, że „wyszukujemy” różnorodne akcje charytatywne gdzieś w za naszą wschodnia granicą czy na afrykańskiej ziemi. Jest „oczywistością, że tam wszelka pomoc jest potrzebna. Faktem jest jednak, że i w naszym środowisku, w najbliższym otoczeniu, czasem za przysłowiowym płotem, nasza pomoc jest równie mocno potrzebna.

Tym razem chcemy więc, jako komorowskie przedszkole skierować nasz wzrok i nasze działania na najbliższe otoczenie.

Każdego roku z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy nasze komorowskie Siostry Misjonarki organizują i rozprowadzają paczki świąteczne dla najuboższych parafian. Osoby te Siostry otaczają opieką przez cały rok, bo wsparcie to nie jednorazowa akcja. Dlatego też nasza wielkopostna zbiórka charytatywna obejmie tym razem naszych sąsiadów.

Czym zatem można podzielić się z ubogimi komorowianami:

Proszek, płyny do naczyń, prania, płukania, pasty do zębów, szczoteczki, mydło itp.

Konserwy, makarony, cukier, mąka, słodycze ( dla dzieci:)

Można również wrzucić do puszki dobrowolną ofiarę, a Siostry rozdysponują ją wg potrzeb, bo za prąd, wodę też trzeba zapłacić.

Komorowskie zbiórki charytatywne

Serdecznie DZIEKUJEMY

Wielki Post nie jest jedyna okazję do spełniania dobrych uczynków, o których wówczas szczególnie pamiętamy. O innych naszych akcjach charytatywnych możecie poczytać tutaj.

Nasze przedszkole prowadzą Siostry Misjonarki, więc i nasze całoroczne działania nie skupiają się tylko i wyłącznie na edukacji. Nauka jak wiecie to nie tylko zdobywanie sprawności i umiejętności, ale również rozwijanie empatii, otwieranie oczu na to co dzieje się wokoło, to wrażliwość serca na potrzeby i krzywdy innych. Również nasze siostrzane przedszkola włączają się w różne akcje charytatywne. Cyklicznym działaniem jest oczywiście Niedziela Misyjna i wsparcie naszych misyjnych dzieł w Afryce.

Ciekawi Was jak wygada to w innych naszych przedszkolach – np. w Łowiczu.

Podobne