Oferta przedszkola

W naszym Przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego rozszerzoną, z racji charakteru Przedszkola o dwa dodatkowe obszary: religijny i moralny. W pracy z dziećmi wspomagamy się dodatkowymi programami zatwierdzonymi przez MEN.

Od października 2020 r. sprawniejsze przekazywanie informacji o nieobecności dziecka w przedszkolu, płatnościach, aktualnościach z życia poszczególnych grup, oraz szybki kontakt z rodzicami zapewnia nam korzystanie z aplikacji LiveKid

 

Aby zapewnić dzieciom bezpieczne i wygodne warunki nauki i zabawy przedszkole posiada 4 sale zajęć dla poszczególnych grup wiekowych, a obok sal łazienki

 

 

Całości dopełnia sala Integracji Sensorycznej, sala Doświadczania Świata oraz gabinet logopedyczny.

Na wszystkie zajęcia ruchowe, spotkania z rodzicami i wszelkie uroczystości Przedszkola ma do dyspozycji Sale Teatralną Zgromadzenia Sióstr Misjonarek.

 

ZAPEWNIAMY naszym dzieciaczkom:

 • Opiekę nad dziećmi w godz. 7.00 – 17.00,
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek), które przygotowywane są w przedszkolnej kuchni z uwzględnieniem diety bezmlecznej.
 • codzienne przebywanie na świeżym powietrzu (zabawy na placu zabaw lub spacer),
 • warsztaty biblijne
 • warsztaty muzyczne
 • warsztaty teatralne
 • warsztaty przyrodnicze
 • warsztaty plastyczne, kreatywne
 • warsztaty kulinarne
 • Dni Otwarte i warsztaty dla rodziców,
 • uroczystości przedszkolne – Dzień Anioła Stróża, Dzień Misyjny w Przedszkolu i Niedziele Misyjne w parafiach, spotkanie ze Św. Mikołajem, wigilie i Jasełka w grupach, Odpust patronki przedszkola bł. Bolesławy Lament, Bal karnawałowy i bal Wszystkich Świętych, Dzień Babci i Dziadka, Misterium o Zmartwychwstaniu, poświecenie koszyczków i podwieczorek wielkanocny, Apel Patriotyczny, Piknik Rodzinny,
 • Msze Święte z różnych okazji m.in.: rozpoczęcie i zakończenie roku przedszkolnego, Dnia Babci i Dziadka,  Dnia Rodziny,
 • wycieczki edukacyjne w ramach zajęć dydaktycznych (współpraca ze środowiskiem lokalnym),
 • samodzielne zdobywanie wiedzy i umiejętności przez dzieci – zajęcia badawcze,
 • zajęcia kulinarne,
 • zajęcia plastyczne z wykorzystaniem rożnych technik i materiałów,
 • spotkania z ciekawymi ludźmi np.: policja, strażak, zawody naszych rodziców itp.
 • organizację konkursów w Przedszkolu,
 • udział dzieci w konkursach na terenie miasta,
 • udział w akcjach charytatywnych,
 • wycieczki,

Zapewniamy również 2 x w tygodniu następujące zajęcia :

grafik zajęć dodatkowych

oraz:

 

Nasze przedszkole, jak żadne inne posiada 2 place zabaw. Bogato wyposażone place są bezpieczne i zapewniają aktywne spędzenie czasu dzieci młodszych – jeden plac zabaw i  drugi dla dzieci starszych.

 

 

GRUPY PRZEDSZKOLNE

 

Krasnalki – 3 latki

Do przedszkola przyszedł maluch tup tup, tup tup…

wszyscy już maluszki znają hop hop, tra la la…

bo piosenki już śpiewamy la la, la la,

oraz wiersze i zabawy znamy hop hop, tra lal la.

 

 

 

Jesteśmy najmłodszą grupą przedszkolaków i jest nas 24 dzieci

14 dziewczynek oraz 10 chłopców i oczywiście nasze Panie: Basia, Ewa i Renia, które opiekują się nami i dbają żebyśmy mogły świetnie się  bawić. Uczymy się zasad współżycia w grupie, samodzielności oraz zawieramy nowe znajomości – również ze starszakami. Lubimy śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, wznosić różne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Bardzo chętnie słuchamy opowiadań s. Anny – naszej Siostry katechetki o Panu Bogu i świętych.  Coraz więcej radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Uczymy się również dbać o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej dekorowaniu. Po  zabawach i zajęciach wypełnionych wrażeniami czas na obiadek… i tutaj każdy niejadek może liczyć na pomoc Pani Beatki, która chętnie go  podkarmi. A po obiedzie – odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Delfinki – 4 latki

My delfiny, my delfiny, my delfiny

Co ty o nas wiedzieć chcesz?

 Co naprawdę o nas wiesz?

Każdy z nas imię ma Tak jak ty, całkiem tak

Gdy pod wodą słychać gwizd

To gadamy właśnie my

 

      „Delfinki” są grupą dzieci 4-letnich. Wśród Nas jest 14 dziewczynek i 11 chłopców.

Pełni radości i zapału przychodzimy do przedszkola, gdzie czekają na Nas p. Basia, p. Renia i p. Beatka. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. Bardzo lubimy wspólne zabawy, podczas których wymieniamy się pomysłami i zabawkami. Jesteśmy pełne energii i ciekawe świata, który poznajemy poprzez zabawy dydaktyczne, tematyczne, konstrukcyjno-manipulacyjne oraz badawcze. Dużo radości sprawiają nam zabawy rytmiczne i taneczne. Chętnie też uczymy się języka angielskiego, a niespożyte pokłady energii rozładowujemy na przedszkolnym placu zabaw. Czas, który spędzamy w przedszkolu dzielimy między zabawę a naukę. Poznajemy tutaj  zasady zgodnego współżycia w grupie, staramy się rozwijać swoją samodzielność i koleżeńskość oraz z chęcią uczymy się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek, a podczas katechezy coraz bliżej poznajemy Pana Boga. Wszyscy  bardzo lubimy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe.

Czas pobytu w przedszkolu jest dla czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

Motylki – 5 latki

To My 5 –latki, już jesteśmy MOTYLKAMI, a nasz grupa liczy 14 dziewczynek i 11 chłopców.

Mamy mnóstwo energii! Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe. W naszych głowach rodzi się tyle różnych pomysłów, że kto wie kim będziemy w przyszłości. Może wynalazcami? Odkrywcami? Astronautami? Detektywami? Podróżnikami? A może po prostu świetnymi i kreatywnymi gospodarzami we własnym domu?

Jesteśmy bardzo ciekawi świata i szukamy odpowiedzi na różne pytania. Bardzo szybko się uczymy.

Czasami mamy w sobie tyle emocji, że sami nie wiemy jak sobie z nimi radzić. Dobrze, że z pomocą przychodzi nam s. Brygida, p. Małgorzata, p. Zenobia i p. Beata.

 

 

Biedronki – 6 latki

To My Biedronki!

Jesteśmy już w „zerówce”. To już nasz ostatni rok w przedszkolu. Jest nas 25 radosnych, uśmiechniętych, wszędobylskich Biedronek: 16 dziewczynek i 9 chłopców. Jesteśmy zgraną grupą, chętnie spędzamy ze sobą czas. Pomagamy sobie nawzajem, lubimy się i chętnie poznajemy nowe rzeczy, śpiewamy, recytujemy, tańczymy. Na placu zabaw szalejemy a na spacerach zawsze staramy się zachowywać jak na zerówkę przystało. Czeka nas rok pełen wrażeń i zabawy.

 

Ogólny ramowy plan dnia

7:00 – 8:30 – Schodzenie się dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, wykonywanie zadań indywidualnych

8:30 – 9:00 – Ćwiczenia poranne, przygotowanie do posiłku, modlitwa poranna

9:00 – 9:30 – Śniadanie

9:30 – 12:00 – Działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, gry i zabawy edukacyjne, język angielski, zajęcia umuzykalniające, zajęcia psychologiczne, ćwiczenia ruchowe, przygotowanie do posiłku

12:00 – 12:30 – Obiad

12:30 – 14:30 – Odpoczynek poobiedni, zabawy tematyczne, zabawy w kącikach zainteresowań, gry i zabawy w ogródku przedszkolnym, przygotowanie do posiłku

14:30 – 15:00 – Podwieczorek

15:00 – 16:00 – Kontynuacja działalności edukacyjnej, gry i zabawy dydaktyczne, praca wyrównawcza, indywidualna

16:00 – 17:00 – Zabawy swobodne w sali lub w ogrodzie, odbieranie dzieci

 

Grafik zajęć

grafika zajęć dodatkowych 2022/23
grafik zajęć dodatkowych 2022/23

 

 

 

Zajęcia terapeutyczne

 • Zajęcia z psychologiem
 • Zajęcia z logopedą
 • Trening Umiejętności Społecznych
 • Terapia Integracji Sensorycznej
 • Terapia ręki