komorowskie akcje charytatywne

Akcje charytatywne – bo mamy wielkie serca

Nasze Przedszkole, jak już przecież wszyscy wiedzą, prowadzą Siostry Misjonarki, a to zobowiązuje. A do czego? Nazwa Zgromadzenia Sióstr zobowiązuje, nie tylko same siostry, ale i nas – otoczonych ich opieką. Zobowiązuje do „misyjnej myśli”, do dbania o rówieśników w Afryce. Dlatego nie dziwi nikogo, że akcje charytatywne są na stałe wpisane w plan pracy i działania, w roczny kalendarz przedszkolnych.

Październikowe akcje charytatywne w „tygodniu misyjnym”.

Już na początku roku przedszkolnego całe przedszkole przygotowuje się do tak ważnego „Tygodnia Misyjnego”. Właśnie wtedy przypominamy całemu kościołowi powszechnemu o pracy polskich misjonarzy poza granicami kraju.

Nasze Siostry Misjonarki również pracują na innych kontynentach, a niektóre z nich – nawet czarnoskóre, odwiedzają nasze Przedszkole. To właśnie dla nich w naszej komorowskiej parafii organizujemy hucznie Niedzielę Misyjną. Tym samym pragniemy zachęcić ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w organizowanych akcjach charytatywnych przy kościele czy w naszym przedszkolu.

Nie jest to jedyna taka akcja w naszym przedszkolu.

Soczek w brzuszku – zakrętka do pomocy

Dzieci z natury są wrażliwe na otoczenie. Współczują i wspierają swoich rówieśników już w przedszkolu. Często, szczególnie wśród naszych Krasnali, zobaczyć można jak jeden maluch pociesza drugiego, przynosi chusteczkę aby wytrzeć zapłakane oczka, bo pierwsze dni w przedszkolu są pełne tęsknoty za mamą i tatą.

Ważne jest więc, aby tą wrażliwość na drugiego człowieka podtrzymywać i rozwijać. Dlatego też w przedszkolu są akcje charytatywne trwające przez cały rok.

Na ulicach i placach pojawiły się jakiś czas temu wielkie serca, a w nich zakrętki. Również i u nas zbieramy zakrętki. CO prawda takiego serca nie mamy, ale oddajemy swoje dla małej Hani. Nasza Hania ma niedowład kończyn dolnych. Nie może więc jak każdy maluch biegać, skakać, a nawet uczęszczać do takiego fajnego przedszkola jak nasze. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje stałej opieki rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Wspieramy więc jej leczenie i …

Akcje charytatywne – bo milusińscy też potrzebują pomocy

W potrzebie są nie tylko ludzie. Niemal w każdym domu gdzieś na kanapie, legowisku czy terrarium, spotkać możemy „czworonożnego przyjaciela człowieka”. Również nasze dzieciaczki – a może raczej ich rodzice, przez zbiórkę pustych opakowań po tuszu do drukarki.

Włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Tusz do paki” pomaga wykarmić zwierzaki :).

Adwentowe przedszkolaki w akcji.

Na czas adwentu mamy również akcje charytatywne w zanadrzu i to nie jedną. Możesz o nich przeczytać w artykule „Fundacja dzieci….. „ lub „W adwencie pomagamy bezdomnym”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału szczególnie naszych, zawsze chętnych i gotowych do współpracy, Rodziców.

Nie jesteśmy jedynym „Misjonarskim” przedszkolem o wielkim sercu i równie dużych możliwościach. Chcecie zobaczyć co w temacie akcji charytatywnych robią nasze siostrzane przedszkola kliknijcie TUTAJ.

Podobne