Złóż dar serca na fotowoltaikę w przedszkolu

W czerwcu tego roku zrealizowałam wielkie nasze marzenie. Zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną na dachu przedszkola i nasze rachunki za prąd zostaną zredukowane o 90%.  To wielka oszczędność dla budżetu i niesamowita ulga móc się uniezależnić od dostawców prądu ciągle podnoszących ceny swoich usług.

Wielkie Bóg zapłać za Wasze wsparcie. Instalacja kosztowała 120 tys pln. Tych, którzy pragną nas jeszcze wesprzeć – z serca zachęcam – do spłaty mamy jeszcze sporą część tej sumy.

Pomóż nam działać ekologicznie i ekonomicznie

W jedności siła

Od wielu lat w komorowskim przedszkolu dbamy o ekologię – segregujemy śmieci, sadzimy drzewa, edukujemy dzieci. Czuję  jednak, że mogę zrobić więcej. Marzy mi się, żeby Przedszkole Sióstr Misjonarek w Komorowie było miejscem z własną instalacją fotowoltaiczną i dlatego zwracam się do Państwa o pomoc – dar serca, który pomoże nam ten wielki i piękny cel zrealizować.

Dlaczego to takie ważne, żebyśmy wspólnie zebrali fundusze na fotowoltaikę?

Dzieci muszą doświadczać codziennych działań ekologicznych, a nie się o ekologii tylko uczyły

Słońce to niewyczerpalne i czyste źródło energii odnawialnej, a średnia moc promieniowania docierającego w danej chwili do powierzchni Ziemi w skali roku przewyższa światową konsumpcję energii ponad 10 tysięcy razy! Za montażem instalacji fotowoltaicznej przemawia przemawia troska i dbałość o środowisko naturalne. Instalacja fotowoltaiczna nie emituje żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji oraz pyłów. Nie generuje ona także hałasu oraz nie zużywa zasobów wody pitnej do wytwarzania energii. Co więcej, do produkcji modułów fotowoltaicznych wykorzystuje się powszechnie występujący krzem oraz aluminium, które są materiałami w pełni podlegającymi recyklingowi.

To jst bardzo ważne, żeby ograniczyć wzrost czesnego

Żeby było to możliwe w obecnej sytuacji gospodarczej muszę szukać oszczędności. Za montażem instalacji fotowoltaicznej przemawia możliwość znaczącego obniżenia rachunków za prąd i co najważniejsze szansa na uniezależnienie się od nieprzewidywalnych  wzrostów cen energii elektrycznej w przyszłości.

Inspirowanie innych

Mam wrażenie, że do świadomości ekologicznej komorowskich rodziców reszcie świata bardzo daleko. Czuję, że instalacja fotowoltaiczną, która zamontujemy na dachu naszego przedszkola przyniesie korzyść nie tylko naszemu środowisku, ale zainspiruje inne szkoły i przedszkola do działa proekologicznych.

Komorowska fotowoltaika

Czyli od pomysłu do działania

Instalacja fotowoltaiczna spełniająca przedszkolne potrzeby i oczekiwania została wyceniona na 119 tysięcy PLN (Do wglądu: oferta tutaj. umowa z wykonawcą tutaj). W niepohamowanym optymizmie zakładam, że potrzebne środki zbierzemy do końca maja 2023 i od kolejnych wakacji będziemy wykorzystywać komorowskie słońce do produkcji przedszkolnego prądu! Z całego serca proszę o Wasze dary.

Serce za serce

Miłość to jedyna rzecz na świecie, która mnoży się, kiedy się nią dzielimy. Proszę o Wasze hojne dary, ale mam też wielką potrzebę serca podzielić się z Wami tym czym mam!

• Zdjęcia

Co miesiąc przygotuję dla Was zestaw zdjęć dzieci, które będą piękną pamiątką dla Was i waszych bliskich.

• Publikacja na stronie www

Na stronie naszego przedszkola przygotowała miejsce, gdzie z wielką dumą zamieszczę loga i linki przekierowujące do stron Państwa firm i biznesów.

• Baner na ogrodzeniu

Po zakończeniu inwestycji, na ogrodzeniu naszego Zgromadzenia na 6 miesięcy powieszę podziękowanie z logotypami i nazwami firm, które wesprą naszą inicjatywę.