Surówka z buraczków - komorowskie witaminki

Surówka z buraczków kreatywne pomysły dzieci.

Powszechnie wszystkim wiadomo, że dzieci i warzywa niekoniecznie idą w parze. Dzięki realizacji naszego witaminkowego projektu i spotkania z dzisiejszym bohaterem, którym jest burak Bruno, te mity spróbujemy podważyć. A, że dziś najlepsza była surówka z buraczków, przekonały się nasze przedszkolaki. Jeśli buraczki w roli głównej tak i surówka z buraczków dołącza do towarzystwa.

Czy Bruno to burak?

Od samego rana w przedszkolu zrobiło się buraczano. Dzieci ubrane w buraczanym kolorze witały się z „burakowymi” nauczycielami. Naszym maluchom wiadomo, że właśnie dziś przyszła pora na kolejny „witaminkowy” dzień, w którym odkryją tajemnice buraka Bruna.

Surówka z buraczków i przedszkolaki.

W każdej z grup padło pytanie – „Co możemy zrobić z buraczka”? Odpowiedzi było wiele, a większość z nich dotyczyła oczywiście aspektów kulinarnych. Kto by się spodziewał, że może być ich aż tak wiele i nie wszystkie kojarzą się z obiadem:).

Surówka z buraczków czyli jak zmotywować nasze pociechy do zdrowych posiłków?

Po dzisiejszym dniu nie jest to już dla nas żadną tajemnicą. Wystarczy zachęcić dzieci do samodzielnego przygotowania posiłku a zjedzenie go przez dzieciaki gwarantowane. Tak więc i nasze przedszkolaki same dziś robiły różne potrawy. Był sok z buraków, ciasto buraczane, ale największym powodzeniem cieszyła się surówka z buraczków, którą dzieci robiły samodzielnie. Ważne, że na zrobieniu się nie skończyło i dzieci poszły krok dalej. Ze smakiem zjadły to co zrobiły. Nasza kuchnia też potrafi zrobić wspaniałą surówkę z buraczków, a po inne przepisy zapraszamy na znaną stronę kulinarną – kliknij.

Nasze panie z kuchni też stanęły na wysokości zadania i czy to przez przypadek, a może celowo na obiad dziś – barszcz ukraiński. Wystarczy gdyż surówka z buraczków była na drugie ś niadanie.

Burak i zajęcia plastyczne.

Jaki kolor ma burak każdy wie, a że jest on zdrowym, ekologicznym i trwałym barwnikiem, który możemy wykorzystać do zabaw plastycznych udowodniły nasze Delfinki. Dzisiejsza praca plastyczna oscylowała w kolorach buraczanych.

Burak Bruno to nie wszystko

Burak Bruno jest kolejnym warzywem, które pomaga wdrożyć dzieciom zdrowe nawyki żywieniowe. Kliknij i zobacz zdjęcia z tego szczególnego dnia. Jeśli chcecie zobaczyć, jakie warzywa już za nami, zachęcam do odwiedzenia poprzednich „witaminkowych” dni.

Za nami już „Ogórek Olek” i „Dynia Dana”.

Podobne