Działania Charytatywne

Czy zastanawiałeś się – w jaki sposób rozwijać w dziecku postawy prospołeczne, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie umiejętności dzielenia się z innymi? Jeśli tak to warto przeczytać artykuł pt.: Działania charytatywne. Poznasz w nim przykład jak dzieje się to wśród wychowanków naszego przedszkola.

Działania charytatywne a przedszkole

Przedszkole to drugie miejsce po domu, gdzie dziecko uczy się postaw społecznych: wychodzenia ku drugiemu człowiekowi, nawiązywania relacji. Nasze pociechy zdobywają tutaj nowe umiejętności komunikacji. Uczą się nowych sposobów zaspokojenia swoich potrzeb. Oczywiście dzieje się to zgodnie z zasadami, które są przyjęte przez dane społeczeństwo, w którym żyjemy. Dzieci zauważają, że jedne zachowania są akceptowalne, a drugie nie. Jedną z potrzeb, którą chcemy w dziecku rozwijać to chęć pomagania innym. Dlatego staramy się rozbudzać to co w nim dobre. Czyli wrażliwość, empatia, umiejętność zauważania, że ktoś potrzebuje pomocy. Ale nie zawsze każda pomoc jest właściwa i adekwatna do potrzeb drugiego człowieka. Stąd w naszym przedszkolu organizujemy takie działania charytatywne, by osoba w potrzebie oraz pomagający byli zawsze traktowani podmiotowo.

Paczuszka dla Maluszka jako propozycja działania charytatywnego

W tym roku dzieci z naszego przedszkola wraz rodzicami uczestniczyły w akcji charytatywnej Paczuszka dla Maluszka. Jest to bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek. Dzieci wraz z rodzicami zabierały do domu bombkę, by następnie zakupić produkty higieniczne przydatne małym dzieciom oraz ich mamom. Wśród przyniesionych produktów znalazły się: mydełka, oliwki, proszki, pampersy, laktatory. Całość zebraliśmy do dwóch kartonów, które zawieźliśmy do mieszkańców Domu Samotnej Matki w Brwinowie.

Dzieci z naszego siostrzanego przedszkola w Białymstoku również brały udział w Akcji Paczuszka dla Maluszka. Wejdź TUTAJ i zobacz dla kogo zorganizowali paczuszkę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jakich innych akcjach charytatywnych braliśmy udział przeczytaj artykuł: Akcje charytatywne – bo mamy wielkie serca

$219
Nasze paczki już spakowane i czekają na transport
$219

Nasz p. Darek już gotowy do drogi.

$219
I na koniec pamiątkowe zdjęcie:)