Komorowska zbiórka

Zbiórka w przedszkolu – czas Adwentu otwiera nasze serca

Czas Adwentu, to szczególny czas oczekiwania na przyjście naszego największego Przyjaciela – Pana Jezusa. Przygotowujemy na Jego przyjście przede wszystkim nasze serca. A żeby serce było zadowolone i gotowe na przyjęcie Czystego DOBRA to potrzeba naszego działania. Pomaganie zawsze podnosi nasze samopoczucie i rozpiera nasze ego. Dlatego właśnie w Adwent czy Wielki Post od wielu lat, zbiórka obecna jest w naszym przedszkolu.

Permanentne pomaganie – bo jedna sójka wiosny nie czyni.

W poprzednich postach przypomnieliśmy sobie o naszych przedszkolnych akcjach charytatywnych, „Paczuszka dla maluszka”, zbieraniu zakrętek czy naszej priorytetowej akcji „Kiermaszu misyjnym” – więcej TUTAJ i TUTAJ 🥰. Tym razem propozycja szczególnie dla naszych Rodziców, bo zbiórka obejmuje dorosłych.

Czemu sprzyja zbiórka? – prosta rzecz, a pomaga człowiekowi.

Razem z fundacją „Daj herbatę” chcemy wspomóc bezdomnych.

Wiele osób w kryzysie bezdomności doświadcza głębokiego poczucia samotności, odrzucenia. Są to osoby, których życie doświadczyło wielkimi tragediami. Osoby dotknięte bezdomnością potrzebują kompleksowej, zindywidualizowanej pomocy, budowanej przede wszystkim na relacji, szacunku i społecznej akceptacji.

Proponowana akcja wymaga jednak trochę wysiłku 👍. Nasze szafy i garderoby to skarbnica rzeczy, nam często niepotrzebnych, o których nierzadko zapominamy, że w ogóle są, a innym mogą dać trochę lepsze życie. Wyzwanie polega na przejrzeniu ubrań i dostarczeniu ich do przedszkola. Zbieramy rzeczy dla dorosłych. Nasza tegoroczna akcja łączy więc przyjemne z pożytecznym. Każdy z Nas może, bez większego wyrzeczenia, trochę pogłaskać własne sumienie i wyjść z pomocną ręką do potrzebującego, ale i samemu doświadczyć radości dzielenia się. Drugą stroną tego samego medalu jest pożyteczność naszej akcji – konkretna, namacalna, rzeczowa pomoc na zimowe dni i danie drugiego życia swoim niepotrzebnym ciuchom.

„Od mydła co powidła” – co zbieramy.

Podczas trwania akcji Fundacji Daj Herbatę możecie przynosić do przedszkola ubrania. Mogą to być skarpetki, bielizna, swetry, kalesony, bluzy, spodnie, kurtki męskie. Są to rzeczy, które zawsze się przydadzą. Oprócz ciuchów zbieramy artykułu higieniczne i trwałe produkty żywnościowe. Naszą zbiórką pragniemy zaspokoić podstawowe potrzeby osób wykluczonych społecznie, trafić do nich z konkretną, indywidualną pomocą, z pomocą która trafi tam, gdzie zostanie z wdzięcznością przyjęta i z pożytkiem wykorzystana.

Więcej o Fundacji i jej działaniu możecie poczytać TUTAJ.