Komorowski konkurs puzzlowy

Trzyletni mistrzowie

Dnia 06.03.2024 r. w naszym przedszkolu odbył się II etap Konkursu Puzzlowego „Zostań Mistrzem”. Ideą Turnieju jest popularyzacja układania puzzli jako formy spędzania wolnego czasu. Zmagania puzzlowe również rozwijają kojarzenie, spostrzegawczość, ćwiczą koncentrację, a ukończone dają satysfakcję.

Konkurs dedykowany dzieciom trzyletnim w naszym przedszkolu odbywa się od niepamiętnych czasów. My zaczęliśmy liczyć kolejne edycje od 6 lat :)

Celem każdego konkursu jest przede wszystkim dobra zabawa. Oprócz tego, jako najlepsi pedagodzy, przemycamy również rozwój:

• sprawności manualnych
  • koordynacji – ręka-oko
  • spostrzegawczości
  • kreatywności i wyobraźni
  • zdrowej rywalizacji
  • radzenia sobie z sukcesem i porażką

Chodzi również o poznawanie okolicznych przedszkoli i integrowanie się z naszymi sąsiadami.

W turnieju wzięło udział 8 dzieci z 4 przedszkoli

I miejsce zajął – Paweł z Przedszkola-Ochronki Sióstr Służebniczek w Komorowie – czas 6 min16s

II miejsce zajęła– Zuzanna z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny – czas 9min.25s

III miejsce zajął – Wojciech z Przedszkola-Ochronki Sióstr Służebniczek w Komorowie – czas 10 min. 40

Pozostało dzieci biorące udział w Turnieju ułożyły puzzle w czasie powyżej 11 minut

Serdecznie wszystkim dzieciom dziękujemy za odwagę, wytrwałość i dobry humor i zapraszamy na kolejną edycję już za rok.