Ogólnopolski projekt edukacyjny - witaminki

Ogólnopolski projekt edukacyjny – Witaminki

Rozpoczęliśmy kolejny tydzień naszej przedszkolnej przygody i nie rzucam tutaj słów na wiatr. Dopiero poniedziałek, a w nas w przedszkolu wre, jest atrakcyjnie i przede wszystkim zdrowo. Przyczyną tego pozytywnego zakręcenia jest realizowany przez wszystkie grupy ogólnopolski projekt edukacyjny – „Witaminki”

Ogólnopolski projekt edukacyjny pretekstem do rozwijania zdrowych nawyków żywieniowych.

O naszym warzywnym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym już pisaliśmy na naszej stronie, bo Pan Borys nie jest pierwszym przedszkolnym, jarzynowym bohaterem. Panią Celinkę i pana Bruna już poznaliście. Dziś rozpracowujemy brokułka Borysa.

Warzywny projekt cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i rodziców. Cykliczność ogólnopolskiego projektu edukacyjnego sprawia, że każdy z rozpoczęciem kolejnego miesiąca czeka na nowego bohatera przedszkolnych zajęć. Nasi nauczyciele prześcigają się w kreatywności i potrafią „wyczarować” niecodzienne zajęcia. Każda grupa podejmuje inne działania, a co najważniejsze zajęcia te pozwalają poznawać nowe smaki.

Brokuł na talerzu – zielony dzień w przedszkolu

Jeśli bohaterem dnia jest brokuł to każde dziecko już od samego rana wie, w co należy się ubrać. Przedszkole mieni się zielonością barw, a do wspólnej zabawy angażują się również nauczyciele. Dziś każdy jest zielony. Do zielonego projektu włącza się ochoczo również przedszkolna kuchnia i od rana jest zielono na talerzu. W przedszkolnym menu nie może zabraknąć oczywiście brokułów.

Ogólnopolski projekt edukacyjne, a zdrowe dzieciaki

Nie wiecie, jak poradzić sobie z „warzywnymi” niejadkami? Ogólnopolski projekt edukacyjny daje dzieciom możliwość przygotowania sobie posiłku. Dziś nasze Krasnale – wszystkie co do jednego – wypiły zielony koktajl. Spróbujcie przekonać je do takiego napoju w domu. W naszym przedszkolu nie ma problemu, bo zrobiły go same. Do zrobienia „witaminowej bomby” potrzebne jest jabłko, gruszka, trochę soku jabłkowego (żeby było co wypić) i nasz bohater – brokuł. Niezbędne jest oczywiście czyste naczynie i blender. Wyszło im przepysznie – próbowałam :)

Kulinarne zajęcia miała również grupa Motylków. Starszaki przygotowały sałatkę z brokułem i nawet jeśli ktoś kręci nosem na zielone „paprochy” w jedzeniu, swoją sałatkę każdy zjadał. Wystarczy połączyć:

  • kaszę bulgur – oczywiście ugotowaną,
  • brokuła – jak wyżej,
  • nasiona słonecznika,
  • cukinię zasmażoną z czosnkiem,
  • sól, pieprz i trochę oliwy.

Wyszło „palce lizać”, talerzyków nie trzeba było myć:).

Borys – literkowy bohater

Nie tak łatwo miały nasze Biedronki, bo w ich grupie przygoda z brokułem to nie kuchenne rewolucje, ale ambitne przygotowanie się do szkolnej edukacji. Borys wprowadził ich w świat litery „S” ( bo „B” już za nimi:). Jak na najstarszą grupę z literowym wyzwaniem poradzili sobie śpiewająco.

Borys zawitał również do niebieskich Delfinków i bardzo ochoczo ćwiczył z mini koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprawność fizyczną i koncentrację uwago.

Dzień „projektowy” jest „całkiem podobny do niczego”, zaskakuje i daje radość, angażuje i wydobywa zarówno z dzieci jak i nauczycieli to co najlepsze, a efekty są nierzadko ciekawe i zaskakujące. Projekty edukacyjne to coś więcej niż tylko zdobywanie wiedzy – to przeżywanie edukacyjnej przygody, które przynosi mnóstwo korzyści!

Jeśli również Wy chcecie się włączyć w warzywne działania i zachęcić Wasze dzieci do poznawania nowych smaków odsyłam do źródła – Bliżej Przedszkola.

A my z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę zdrowego bohatera:)

Na koniec kilka fotek, po resztę odsyłam do galerii.

Ogólnopolski projekt edukacyjny witaminki
$219
Na koniec kilka fotek, po resztę odsyłam do galerii.

$219
Na koniec kilka fotek, po resztę odsyłam do galerii.
$219

Podobne