Wycieczka w Komorowie

Światowy dzień świadomości autyzmu

Chociaż, ten szczególny dzień przypada 2 kwietnia, to my, z wiadomych powodów, obchodziliśmy go w poniedziałek.

Naszym celem było zwrócenie uwagi na odwieczną prawdę, że każdy z nas jest inny. Jeden wysoki, drugi niski, jeden blondyn, drugi szatyn, a są też takie dzieci, które mają wysoką wrażliwość na różne bodźce zewnętrzne.

W niebieskim spacerze wybraliśmy się z grupą Biedronek i Motylków do gminnego Przedszkola w Nowej Wsi, aby wspólnie podkreślić i podjąć obchody tego dnia.

Co nam to dało?

Jak sam temat dnia mówi, poszerzyła się nasza świadomość na ten temat, otworzyły się nasze oczy na drugiego człowieka. Wspólnie z dziećmi z Przedszkola w Nowej Wsi ułożyliśmy puzzle a na koniec odśpiewaliśmy piosenkę na temat Autyzmu.

I na tym nie koniec. Równie wspaniale i aktywnie spędziliśmy czas na przedszkolnym placu zabaw (zawsze to coś innego niż na naszych podwórkach), wypiliśmy gorącą herbatę i zjedliśmy ciastka. Na obiad wróciliśmy do przedszkola, bo nigdzie nie ma tak przepysznych obiadów jak u nas:)

Podobne