dziel pasje w Komorowie

Dziel pasje – zacznij od dziecka

Dziel pasje – dlaczego warto

Rozwijanie pasji ma istotny wpływ na rozwój dziecka. Jeśli chcesz wiedzieć jaki – to przeczytaj artykuł: Dziel pasje – zacznij od dziecka. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko jak najlepiej rozwijało się zarówno pod względem poznawczym, emocjonalnym i społecznym. Rozwijanie pasji u dzieci stanowi w tym procesie bardzo ważny element. Rozwijając swoje zainteresowania dziecko poszerza swoją wiedzę na temat otaczającego świata, z chęcią uczy się nowych rzeczy. Rozwijanie pasji pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Szczególnie w momencie przeżywania porażek zmniejsza lęk i jednocześnie zwiększa siłę do pokonywana napotykanych trudności. Dzieląc się pasjami dziecko nabywa również kompetencji społecznych – uczy się budowania właściwych postaw, pogłębia relacje z innymi.

Udział dorosłych w rozwijaniu zainteresowań u dzieci

Dorośli mają szczególny wpływ na rozwijanie pasji u dzieci. Mogą ten proces przyspieszyć poprzez dawanie własnego przykładu życia z pasją. W ostatnim czasie dzieci z grupy Biedronki miały okazję spotkania z siostrą Miriam, która od dzieciństwa rozwijała w sobie talent artystyczny – do rysowania, malowania. Dzieci odwiedziły jej pracownię ikon. Mogły zobaczyć sprzęt, który używa do tworzenia ikon, poznać etapy ich powstawania oraz zobaczyć ikony, które już wyszły spod jej pędzla.

Biedronki odwiedził również tata Natalki,  który podzielił się swoją pracą urzędnika – a konkretnie pracą związaną na zdobywaniu Funduszy Europejskich na infrastrukturę w całym naszym kraju. Okazuję się, że praca takiego urzędnika – wymaga nie tylko znajomość języków, tajników administracji, ale również związana jest z podróżami, a nawet z odkryciami archeologicznymi. Kto by przypuszczał, że kiedyś po terenie Warszawy chodziły leśne słonie, a w Bydgoszczy można było spotkać renifera…

Dziel pasje z innymi rówieśnikami

Dzieci miały okazję do dzielenia się swoimi zainteresowaniami. Prezentowały zebrane zbiory. Między innymi mówiły o swoich zdjęciach rodzinnych, o prasowankach, o piłce nożnej. Tak, tak mamy wśród nas kibica Barcelony, który posiada szalik tego zespołu. W grupie Biedronek są również ci, którzy fascynują się końmi, znają ich maści i sprzęt jeździecki. Są również ci, którzy z wielką pasją opowiadają o swoich zwierzętach domowych- psach, chomikach, kotach. Wśród nas nie brakuje także przyszłych astronomów, którzy wiedzą jak nazywał się kot Kopernika i jakie planety zaliczamy do planet gazowych.

Życie z pasją a rozwój wyobraźni

Udział dzieci w kreatywnych i twórczych zabawach sprzyja rozbudzaniu pragnienia życia pasją. Biedronki w ostatnim czasie podejmowały próby tworzenia Bajek o Zielonej, Białej i Żółtej Krainie. Stawały również w roli konstruktorów –  uczestniczyły w Dniu bez zabawek, same tworzyły zabawki z materiałów, które przyniosły.

Jeśli chcesz zobaczyć jak Biedronki rozwijały swoje pasje przeczytaj wpis o Dniu bez zabawek

Na pewno i Ty chcesz rozwijać pasje u swojego dziecka. Przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz jeszcze więcej sposobów jak to robić: Dodajmy dziecku skrzydeł, czyli jak rozwijać pasje swojego dziecka.

Podobne