Komorowski dzień tańca

Dzień tańca – na powitanie wiosny

Wiosna „wytrysnęła” słońcem i wysoką temperaturą, a nasze przedszkolaki w gorących rytmach witają JĄ . Wspaniałą okazja ku temu jest Dzień Tańca, na który przygotowały się wszystkie grupy.

Dzień tańca – nogi same podskakują

W przedszkolnym roku kalendarzowym jest wiele uroczystości i ciekawych dni. Jednym z nich jest Dzień tańca, który nastraja nas na radość i nucenie przebojów „pod nosem:. Dobra pogoda sprzyja na przeniesienie zajęć dydaktycznych z sali do ogrodu. Bo kto powiedział, ze „wygibasy” na scenie do znanej i lubianej muzyki nie są zajęciami.

Taniec – rozwija i uczy

Takie nietypowe dni nie tylko dają radość i zadowolenie, ale przede wszystkim rozwijają w wielu sferach. Pierwszym obszarem rozwoju, który rzuca się w oczy, jest rozwój fizyczny. Taniec i ruch rozwija motorykę dużą, ćwiczą koordynacje wzrokowo-ruchową oraz poczucie rytmu.

Czy na tym koniec ? :)

Oczywiście, że nie. W sytuacjach zadaniowych, w zabawach grupowych dzieci rozwijają się przede wszystkim w sferze emocjonalnej i społecznej. Każdy maluch jest odpowiedzialny za całość występu, za ogólne wrażenia artystyczne, wiec, aby całość wypadła wspaniale, nikt nie może stać pod ścianą. Dziecko uczestniczy wspólnie ze swoja grupą w przedsięwzięciu.

Występy – emocje w garść

Uroczystości przedszkolne, święta nietypowe sprzyjają również rozwojowi emocjonalnemu. Dziecko musi przezwyciężyć stres i tremę związaną z występami publicznymi. Nie każdy wejdzie na scenę bez żadnego oporu, wykona przeznaczone mu zadanie i jeszcze poradzi sobie z ewentualną porażką.

Dzieci w naszym przedszkolu mają już doświadczenie wszelkich uroczystości, które pozwalają im pokonywać wszelkie stresy i niepokoje oraz przede wszystkim dobrze się bawić.

A jak bawią się nasze siostrzane przedszkola zobacz TUTAJ:)

Zapraszamy do galerii z naszego świętowania – GALERIA

Podobne