Przykłady współpracy z rodzicami w komorowie

Przykłady współpracy z rodzicami – zaangażowani rodzice

Każdy doświadczony nauczyciel wie, że aby dzieci były szczęśliwe i z radością przychodziły do przedszkola, potrzebna jest również owocna współpraca z rodzicami. Zadowolony rodzic, to zadowolone, szczęśliwe i spokojne dziecko. W naszym przedszkolu angażujemy naszych kochanych rodziców w szereg działań. Dziś przykłady współpracy z rodzicami na gorący, grudniowy czas.

Obfity grudzień – przykłady współpracy z rodzicami

Grudzień, czas zimy, czas świątecznego zabiegania, ale i czas refleksji, i zatrzymania się i pochylenia nad bożonarodzeniowymi tradycjami. Zbliżające się święta dają dużo możliwości do wspólnych działań dzieci i rodziców. To również okazja do zaproszenia rodziców do czynnego włączenia się w działania przedszkolne.

Myśląc o świętach Bożego Narodzenia staje nam przed oczyma stajenka betlejemska, choinka i … pachnące świętami pierniczki. Pierniczkowe fantazje dzieci możecie w przedszkolu zrealizować wspólnie z rodzicami. W zależności od wieku dzieci i czasu jakim dysponują rodzice w naszym przedszkolu podejście do tematu jest różnorodne i dostosowane do grupy wiekowej dzieci.

Pierniczkowe fantazje – „maluchy” też się realizują

Nasi rodzice, choć mało który z nich jest po pedagogice i zna podstawę programową znają się na rzeczy. Potrafią umiejętnie zróżnicować pracę i dostosować ją do potrzeb i możliwości dzieci. Pierniczkowemu wyzwaniu sprosta więc każdy przedszkolak.

Najmłodsze dzieci mogą na gotowych, upieczonych w domu pierniczkach doskonalili swoją koordynację wzrokowo – ruchową. Duet oko – ręka podejmują zsynchronizowaną współpracę. Każdy piernik inny, każdy unikatowy, każdy najsłodszy. Bo udekorowane słodkim lukrem, obficie zanurzone w kolorowe posypki tylko czekają na skonsumowanie. (O ile da się je przetrzymać do świat:)

Wyzwanie dla starszaków – „ja sam”

Więcej trudu w swoje pierniczki muszą włożyć nasze starsze grupy. Aby polukrować i ozdobić swój piernik, muszą oni jeszcze go zagnieść, wycisnąć foremkami i upiec. Radości jest co niemiara, a przy okazji gotowe ćwiczenia paluszkowe, rozwijanie sfery emocjonalnej i społecznej. Taki przedszkolak musi cierpliwie poczekać na wałek do ciasta i wymarzona foremkę do piernika. Najwięcej radości sprawia jak zwykle „wyprawa” do przedszkolnej kuchni, aby upiec pierniczki. Rodzice „nadzorują” ich wysiłki oraz wspierają nauczycieli w strojeniu tych pierniczkowych cudności.

Nie tylko nasze przedszkole szaleje przed świętami. Zobacz co robią przedszkolaki w Legionowie

Nie samymi piernikami …- zimowe przykłady współpracy z rodzicami

Przykłady współpracy z rodzicami nie ograniczają się tylko do grudniowego tematu nr 1. W zimowe dni nie zapominamy również o mieszkańcach naszych placów zabaw. Nasze Krasnale postarały się o przegotowanie dla nich przedświątecznych smakołyków. Z pomocą mamy Maksa i jego brata nasze Krasnale ulepiły ze smalcu i różnorodnych nasion „kule niespodziankę” do karmnika. Sikorki i wróble będą w tym roku zadowolone, a wrony i sroki przypilnujemy, żeby dzieliły się z mniejszymi mieszkańcami naszych ogrodów. Relacje z pracy, która przynosi przyjemność i ludziom i ogródkowym zwierzętom możecie zobaczyć w naszej galerii.

Podobne