Dziel się pasją w Komorowie

Dziel się pasją bo – „Czym skorupka za młodu”

Szczęśliwe dzieciństwo, to dzieciństwo spędzone ze swoimi bliskimi. To również najlepszy czas, kiedy możemy w dziecko „wszczepić” wyznawane przez nas – dorosłych wartości i zainteresowania. Więc, drogi rodzicu, właśnie teraz, gdy Twoje dziecko jest małe i jeszcze ma dla Ciebie czas, dziel się pasją, dziel się swoim hobby, a zagwarantuje Ci to znalezienie wspólnego języka ze swoim dzieckiem w czasie, gdy to nie rodzic jest w centrum zainteresowania.

Dziel się pasja warsztaty

Dziel się pasją,

a „ekrany” nie będą

potrzebne

Dziecko w wieku przedszkolnym jest najbardziej chłonne. Zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności jest codziennością malucha. Każda aktywność rozwija dzieci we wszystkich sferach poznawczych. Dynamicznie rozwija się uwaga, percepcja i pamięć, a dzieje się to przede wszystkim podczas interakcji społecznych, zwłaszcza z rówieśnikami. Wybierając swojemu dziecku dobre przedszkole :) zapewnimy mu najlepszy rozwój poprzez zabawę i poznawanie świata na jego własny sposób.

Wymysłowe pierniczki

Święta zawsze kojarzą się nam z pierniczkami i całym rytuałem związanym z ich pieczeniem , lukrowaniem i chrupaniem.

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić przed przystąpieniem do pracy, to znaleźć czyste naczynie. Reszta już pójdzie z górki.

Wystarczy dodać niezbędne składniki i przy niewielkiej pomocy dorosłego, każde dziecko zrobi wymarzonego piernika.

Komorowskie warsztaty
Komorowskie warsztaty
Komorowskie warsztaty

Największa satysfakcja zawsze zostaje na koniec pracy, ale tutaj trzeba nauczyć się cierpliwości. Piernik jednak musi się upiec i wystygnąć, aby można go było pięknie, wg własnego poczucia estetyki, udekorować.

Teraz juz pozostaje tylko przełknąć ślinę i poczekać do Świąt.

Dziel się pasją w Wymysłach

Dobry nauczyciel, to kreatywny nauczyciel, który pozwala dziecku na penetrowanie najpierw najbliższego świata, a potem szerszej okolicy wg zasady od szczegółu do ogółu. Nie wszystko jednak nauczyciel musi robić sam. W środowisku około przedszkolnym, jest bardzo wiele instytucji, które służą wsparciem we wszechstronnym rozwijaniu dzieci. Dlaczego więc nie skorzystać z ich atrakcyjności i pomocy.

Dziel się pasją w Komorowie
Dziel się pasją w Komorowie

Dziel się pasją – spędź kreatywny czas z dzieckiem

Nasze przedszkole od wielu lat współpracuje z gospodarstwem agroturystycznym w Wymysłach, które również zimą daje maluchom niezapomniane przeżycia. I choć zazwyczaj wybieramy się na wieś w okresie wiosennym i jesiennym, tym razem oglądaliśmy wiejską chatkę w zimowym nastroju.

Jedna wycieczka

wiele aktywności

Dobrze zorganizowana wycieczka to taka, na której nie ma czasu na nudę. Tego doświadczyły nasze przedszkolaki podczas warsztatów.

Jedna aktywność płynnie przechodziła w drugą, a czas na posprzątanie stanowisk pracy wypełniały nam opowieści organizatorki, która przeprowadziła nas przez tradycyjne obyczaje i obrzędy świąteczne.

A jakie umiejętności zdobyły i czego doświadczyły możecie zobaczyć w naszej fotorelacji.

Eco ozdoby choinkowe

Dziel się pasja warsztaty

Najprostsze ozdoby najbardziej cieszą . Doświadczyły tego nasze przedszkolaki. Wystarczy wziąć szyszkę, najlepiej samemu znaleźć ja w lesie na spacerze z tatą, pomalować i posypać brokatem. Podobnie rzecz się ma z orzechami, które nie zdążyła schować sprytna wiewiórka:)

Dziel się pasja warsztaty

Papierowe ozdoby choinkowe

Wystarczy trochę bibuły, kolorowego papieru i dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Z takich skarbów i umiejętności może powstać kolorowy ptaszek na choinkę. Doświadczony pedagog zawsze ma na uwadze nie tylko efekt końcowy dziecięcego dzieła, ale przede wszystkim ich wszechstronny rozwój podczas każdych zajęć.

Z zasobów naszych Babć

Dziel się pasja warsztaty

Również metodą origami można wyczarować piękne ozdoby na choinkę. Jeśli zaś mamy do dyspozycji trochę brokatowego papieru, „pawie oczka” nabiorą jeszcze większego splendoru. Wystarczy nakleić odpowiednią ilość kółek jedne na drugie i praca gotowa. Trzeba jednak pamiętać o zasadzie – „od największego do najmniejszego”.

Wszystkie zaproponowane choinkowe inspiracje przedszkolaki zrobiły własnoręcznie, bo dzielenie się pasją przynosi zamierzone efekty.

Ostatnią aktywnością, do której zostały włączone nasze przedszkolaki były Jasełka.

Dziel się pasją w wymysłach

Przygotowania do przedstawienia Jasełek trwały dosłownie 10 minut, a efekt był piorunujący.

Wystarczą dobre stroje w uniwersalnych rozmiarach:), Dopasowane rekwizyty, dobra narracja i niezastąpione kolędy.

Wycieczka więc była bardzo udana, owocna, pełna niespodzianek, a wracaliśmy do Przedszkola radośnie zmęczeni, obdarowani nowymi umiejętnościami i ozdobami świątecznymi, i pierwszy raz wracaliśmy z wycieczki o zmierzchu :)

Zobacz jak jeszcze spędzamy przedszkolny czas klikając w ikonkę będziesz na bieżąco.-

Podobne