Światowy dzień owoców i warzyw

Czy dzieci lubią owoce i warzywa?
Oto jest [pytanie:)
Żeby jeść „Zdrowe” smakołyki często rodzice, siostry, panie wznoszą się na wyżyny swojej wyobraźni i perswazji.
A jak wiemy z doświadczenia nasze dzieciaki bardzo lubią te smakołyki:)
Kiedy:
– gdy, jak w piątek, przyjdzie do przedszkola rodzic i opowie o swojej pracy (oczywiście, tej związanej z witaminami) 😊
– kiedy owe zdrowie jest podane w sposób atrakcyjny dla dziecka 🙂
– kiedy dziecko samo doświadczy z czego i jak robione są warzywno-owocowe przysmaki 😁
i wreszcie
– kiedy samo zrobi dla siebie wspaniałego szaszłyka, soczek, sałatkę 😆
CZYŻ NIE!!!
W tym tygodniu nasze przedszkolaki miały wiele ciekawych zajęć, ale niewątpliwie najciekawsze są zawsze te, gdy coś niecodziennego się dzieje w przedszkolu. Nasze „maluszki” samodzielnie wykonały swoją pierwsza przedszkolną przekąskę – oczywiście samo zdrowie, a do starszych dzieci przyszła mama Bruna i Gabrysi.
Zapytacie „Po co?” Opowiedzieć nam o swojej pracy. A że związana jest ona z przetwórstwem owocowym, to wyśmienicie wkomponowało się spotkanie w nasz owocowy tydzień.