Komorowskia wycieczka

„Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!”

Nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Dlatego też, dzieci z grupy „Delfinki” przyjęły zaproszenie Państwa Pasak i wybrały się z wizytą do gabinetu stomatologicznego DentaMed w Ursusie.

„Delfinki” miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Pani doktor Joanna z niezwykłą serdecznością opowiadała dzieciom o swojej pracy, demonstrując różne przyrządy i materiały wykorzystywane w pracy stomatologa, nazywając je Pszczółką, Guciem czy Słonikiem. Każdy przedszkolak oglądał lusterko dentystyczne, bawił się masą plastyczną do robienia wycisków. Z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaki obserwowały jak Pani Doktor na modelu szczęki usuwa próchnicę z chorego ząbka. Każde dziecko miało możliwość usiąść na fotelu i spróbować jazdy „samolotem”, a niektórzy próbowali po kilka razy!

      Serdecznie dziękujemy Państwu Joannie i Marcinowi Pasak  za zaproszenie i zorganizowanie wycieczki, a Paniom pracującym w DentaMed za tak życzliwe przyjęcie i przeprowadzone zajęcia.

p. Basia

Podobne