kolędy i pastorałki dla dzieci

Kolędy i pastorałki dla dzieci i rodziców

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najważniejszych i najpiękniejszych świąt. To czas, kiedy spotykamy się z najbliższymi, łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia. W ten sposób dzielimy się radością z obchodzonej pamiątki narodzenia Syna Bożego. Nieodzownym elementem świętowania jest kolędowanie, które chcemy zaszczepiać w sercach naszych pociech. Kolędy i pastorałki dla dzieci to świetny sposób na przekazanie im wartości naszej katolickiej wiary.

Kolędy i pastorałki dla dzieci wpisane w tradycję przedszkola

Konkurs „Ząśpiewajmy Maleńkiemu”, czyli kolędy i pastorałki dla dzieci oraz rodziców zapisał się w działaniach przedszkola jako rodzinne kolędowanie. Już od kilku lat w styczniowe późne popołudnie, w sali teatralnej Sióstr Misjonarek, przy blasku świec, zbierają się chętne przedszkolne rodziny na wspólnym kolędowaniu. W tym roku również uczestnicy dopisali. Konkurs odbył się 8 stycznia, a uczestniczyło w nim osiem rodzin.

Uczta dla ucha i oka, czyli konkurs kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i rodziców!

Obserwując poczynania uczestników konkursu, z całą pewnością należy stwierdzić, że każda rodzina podeszła do zadania profesjonalnie, a przygotowania do występu rozpoczęła odpowiednio wcześnie. Przemyślany był nie tylko wybór kolędy czy pastorałki, ale dobrany odpowiednio strój, a nawet przygotowana choreografia. Na instrumentach muzycznych grały dzieci: przedszkolaki i rodzeństwo oraz rodzice. Był też dyrygent! I nawet jeśli ktoś próbował przed rodzinnym kolędowaniem mówić, że stresuje się, to podczas konkursu już o tym nie pamiętał.

Po zakończeniu części konkursowej, nastąpiło wspólne, radosne kolędowanie.

Laureaci rodzinnego konkursu kolęd i pastorałek

W tym roku poziom rodzinnego konkursu „Zaśpiewajmy Maleńkiemu” był bardzo wysoki, a każda rodzina zasłużyła na gromkie brawa. Jury, w skład którego wchodziły wszystkie konkursowe rodziny, wskazało, że:

I miejsce zajęła Rodzina Państwa Kobylińskich, która zaprezentowała kolędę „Cicha noc”; II miejsce – Rodzina Państwa Kordulasińskich z kolędą „Do szopy, hej pasterze”; III miejsce – Rodzina Państwa Kończyńskich za wykonanie kolędy „Bóg się rodzi”.

Wszystkim uczestnikom rodzinnego kolędowania gratulujemy i zapraszamy za rok.

Poznaj też inne rodzinne konkursy organizowane w naszym przedszkolu oraz dlaczego warto motywować dzieci do udziału w konkursach. Różne propozycje konkursów dla przedszkolaków są dostępne na platformie edukacyjnej bliżejprzedszkola

Podobne