Komorowski odpust

Słów kilka o Bolesi

29 stycznia – przedszkolne uroczystości

Czy wiecie, co przedszkolaki robią pierwszego dnia po feriach?

Tak się złożyło, że pierwszy dzień po feriach przypada uroczystość naszej patronki – bł. Bolesławy Lament i jak każdego roku obchodzimy Jej wspomnienie bardzo uroczyście.


Z naszymi potrzebami przed obliczem Bolesi:)

Dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą w kaplicy Sióstr Misjonarek. W naszych intencjach modlił się z nami nasz ks. wikary – Krzysztof Adamski (dziękujemy za dobre słowo).

ZAMYŚLENIA

M. Bolesława ma mądre słowo dla każdego.

W przedszkolnej szatni możecie przeczytać, jak każdego dnia nasza patronka chce Was prowadzić każdego dnia nasza patronka.

Świętujemy z bł. Bolesławą

Zobacz nasz krótką relacje z tego wydarzenia

Bolesława patronka Przedszkola

Wszyscy w naszym przedszkolu dobrze znamy bł. Bolesławę. Opiekuje się nami już od przeszło 40 lat. Każdy z nas wie, że to właśnie Ona założyła Zgromadzenie naszych Sióstr. Jako siostra zakonna sama zakładała i prowadziła szkoły i ochronki dla dzieci, a dzieła te kontynuują Jej następczynie.

Nietuzinkowe życie niepospolitej Bolesławy

Bł. Bolesława urodziła się w Łowiczu aż dwa wieki temu, ale jej działalność edukacyjna i zakładane przez nią dzieła są aktualne po dziś dzień.

Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o Jej pełnym wielu zawirowań życiu zapraszamy na stronę Sióstr Misjonarek.

Na Łowicką nutę

Jak już wiecie Bolesia urodziła się w Łowiczu, dlatego też w „odpustowym dniu” w przedszkolnej szatni pojawiają się „rasowe” łowiczaki, które zawsze mają dla nas niespodzianki. Nie zapominają też o naszych Paniach i Siostrach.

Podobne