Zajęcia języka angielskiego w komorowskim przedszkolu odbywają się 3 razy w tygodniu. Intensywność i regularność zajęć przekłada się na efekty. Nasze Biedronki, po 4 latach zajęć zadziwiają swoimi umiejętnościami nie tylko rodziców, ale też nauczycieli w szkole. Co jeszcze wpływa na to, że dzieci osiągają takie rezultaty….?

” Od lat w pracy z dziećmi wykorzystuję własną metodę nauczania. Opiera się ona na częstych zmianach aktywności (mózg dziecka jest w stanie być skupiony na jednej czynność ok 5 minut), na zajęciach ruchowych z wykorzystaniem zabaw, mat i kart FlipFlopEdu. Dużo się ruszamy, dużo śpiewamy, mnóstwo się śmiejemy (śmiech to jeden z najskuteczniejszych sposobów na reset mózgu, a poza tym śmiejąc się uczymy się 2,5 raza szybciej). Na każdych zajęciach mamy #EnglishZone, czyli czas (od 2 do 5 minut), kiedy słuchamy/oglądmy bajkę po angielsku. Efekt jest taki, że do najstarszych dzieci mówię już tylko po angielsku, a one są w stanie odpowiedzieć mi prostymi zdaniami.  I co ważniejsze dzieci tak uczone wierzą w swoje możliwości, rozumieją dlaczego czasami się stresują i jak ten stres podczas wykorzystywania języka angielskiego wyeliminować.”

Justyna Nowakowska