Kiermasz świąteczny w Komorowie

Kiermasz świąteczny

Dużymi krokami zbliżamy się do najważniejszych świąt – Bożego Narodzenia. To czas radości, wdzięczności i skradania sobie życzeń, a wraz z nimi i upominków. Jak co roku zadbaliśmy o to, abyście mogli skorzystać z naszej propozycji. Właśnie dlatego nasz kiermasz świąteczny rozpoczynamy jeszcze przed Adwentem. Bo i Adwent krótki a nasze rękodzieła czekają.

Kiermasz świąteczny – dobry sposób na mikołajowy upominek.

Ale zanim święta, to już za chwilę, gościć będziemy ukochanego świętego naszych dzieci – Mikołaja. Właśnie z myślą o naszych milusińskich przygotowaliśmy w przeddzień I niedzieli Adwentu kilka drobiazgów na kiermasz świąteczny, który szczególnie dedykowany jest świętemu Mikołajowi.

Prawdziwy Św. Mikołaj w przedszkolu.

Do naszego Przedszkola Św. Mikołaj przybędzie w przeddzień swoich imienin, bo wiadomo że imieniny spędzi „u siebie”, aby tam przyjmować gości. Jak co roku czeka Go dużo pracy, bo każdy w tym roku był grzeczny i każdy czeka na drobiazg od Niego. Potrzebuje wiec trochę pomocy dorosłych, aby zdążyć w noc poprzedzającą Jego imieniny, dotrzeć do każdego dziecka.

I tu właśnie na scenę wchodzicie Wy państwo – nasi Rodzice. Bo św. Mikołajem może być każdy o wielkim sercu, pełnym miłości i empatii, nie tyko do życzliwych i bliskich sobie osób, ale zwłaszcza dla tych, którzy nie mają tyle co my.

Kiermasz świąteczny sposobem na pomoc.

W tym roku naszym priorytetowym zadaniem jest wspomóc afrykańskie dzieci objęte edukacją i opieką w naszych misyjnych placówkach w Kenii, Zambii i Tanzanii. Każdy zakup drobiazgu na naszym kiermaszu świątecznym daje dzieciakom szansę na kubek mleka i ciepły posiłek. Znacie już nasze akcje i zbiórki na rzecz misji, bo szczególnie mocno w Tygodniu Misyjnym wspieramy nasze Siostry Misjonarki. O efektach naszej tegorocznej zbiórki możecie przeczytać w artykule „Niedzielne szaleństwo”.

Św. Mikołaj – to nie rubaszny skrzat:)

Św. Mikołaj żył dawno temu :) na przełomie III i IV w. Był biskupem Mirry i rozsławił się pomocą ubogim i cierpiącym. Nasz święty wziął sobie bardzo do serca słowa Jezusa „Byłem głodny, a daliście mi pić. Byłem ….. nagi, spragniony …” i po swoim nawróceniu wdrażał je w swoje życie. Powstało wiele legend na temat tego świętego, o których możecie przeczytać miedzy innymi TUTAJ.

Jak więc pokazuje historia św. Mikołaj to nie skrzat do popularnego napoju z bąbelkami, ale ŚWIĘTY biskup, który jest dla nas przykładem życia pełnego miłości i dobrych uczynków. Nie wielkich, spektakularnych akcji, ale codziennej troski o bliźniego – czytaj – kolegę, rodzeństwo, mamę i tatę, dziadków i babcie, siostry i panie w przedszkolu:).

Każdy może być świętym, jak mówi piosenka, jeśli tylko chcesz. POWODZENIA.