Komorowskie Zabawy dla dzieci

Zabawy dla dzieci nie tylko przedszkolnych

Wiek dziecięcy rządzi się swoimi prawami. Poznają one świat wszystkimi zmysłami – wielosensorycznie, a główną aktywnością małych dzieci jst zabawa. Ważne jest ab y zabawy dla dzieci były bezpieczne, uczące i dające wiele radości.

Zabawy dla dzieci, a kreatywność w codzienności.

Podczas naszego kursu tańca, który skierowany był dla rodziców, dzieci pozostające w tym czasie pod opieką nauczyciel, brały udział w różnorodnych warsztatach. Jednym z nich był warsztat kreatywny. Nie jest to takie proste, bo żeby zainteresowań naszych podopiecznych, którzy są w różnym wieku – niekoniecznie przedszkolnym, nasi nauczyciele musieli wykazać wiele kreatywności. W rezultacie sami zdobyli nową wiedzę i umiejętności.

Zabawy dla dzieci – łączymy przyjemne z pożytecznym

Z racji, że warsztat „Zamiast ekranów” realizowany był w nowym roku, to część zajęć przypadała na czas Wielkiego Postu i Wielkanocy. Idąc za ciosem, nie nożna było zapomnieć o symbolach wielkanocnych, bo to one kierują nasze myśli ku najważniejszym świętom chrześcijańskim. Na jednym z warsztatów kreatywnych dzieci robiły włóczkowe zajączki. I kto nie robił, to nie wie, jak w prosty, choć wymagający sposób można zrobić małe cudo :)

Poniżej kilka fotek z tego warsztatu, a reszta w naszej galerii

Komorowskie Zabawy dla dzieci

i kolorowa włóczka

Sprawne paluszki

Komorowskie Zabawy dla dzieci

„Sama chemia, ale dobre” czyli jak w przedszkolu zachęcić do nauk ścisłych

Drugim z warsztatów były warsztaty chemiczny, a co za tym idzie wiele sztuczek zrobionych z materiałów codziennego użytku. Dzieci mogły zobaczyć jak wytworzyć próżnię, co się dzieje z bakteriami po zetknięciu z mydłem. Mogły doświadczyć jak, nie tracąc oddechu, napompować balon i dlaczego płomień świecy gaśnie pod przykryciem.

Wszystkie te eksperymenty wydają się oczywiste, ale nie ma jak osobiste doświadczenie i namacalny udział w ich realizacji. Zawsze takie działania przynoszą największe korzyści edukacyjne.

Dla smaku kilka fotek znajdziecie tu

Najlepsze i najbardziej efektowne zajęcia kreatywne, te z suchym lodem, zostawiliśmy sobie na nasz wyczekiwany finał. O nich i innych warsztatach przeczytacie w kolejnych postach.

Podobne