Delfinki w lesie

W Komorowskim lesie

Pogoda dziś dopisała, więc „Delfinki” wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem naszej wyprawy było stworzenie okazji do poznawanie przyrody w toku różnych form aktywności. Jednak zanim wyruszyliśmy w drogę, wspólnie ustaliliśmy jak należy zachowywać się w lesie, który jest domem zwierząt, a my jesteśmy tylko gośćmi.

Spacerowaliśmy po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt.  Próbowaliśmy nazywać drzewa, przyglądać się zwierzętom – niestety udało nam się tylko wypatrzeć mrówki, biedronki, chrząszcza i stonogę. Grzybów też nie znaleźliśmy… Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Był też czas na swobodną zabawę i budowę szałasu.

Dzisiejsza wyprawa była dobra okazją do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą.

Podobne