Bł. Bolesława

Świętujemy z naszą Matką

W poniedziałek przeżywaliśmy Odpust – Dzień Narodzin dla Nieba – naszej Patronki błogosławionej Bolesławy.

Dlatego już wczesnym rankiem, przed śniadaniem, ruszyliśmy z całym przedszkolem do kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Tam dziękowaliśmy Panu Bogu za dar życia błogosławionej Bolesławy, za jej czuwanie nad naszym przedszkolem. Jednocześnie prosiliśmy o dalszą opiekę i wstawiennictwo we wszystkich sprawach przedszkolaków oraz ich rodzin a także całego personelu posługującego w przedszkolu.

Pod relikwiami błogosławionej Bolesławy w dowód naszej wdzięczności złożyliśmy piękne róże.

W ciągu dnia do wszystkich grup przybyła panna łowiczanka – w prawdziwym stroju łowickim. Dzieci mogły zobaczyć na żywo  ludowy strój  mieszkańców Łowicza, gdzie urodziła się i wychowała nasza Patronka.

Była to okazja, aby w sposób uroczysty umieścić w naszych kapliczkach w sali – postać błogosławionej Bolesławy, wykonanej na szydełku.

Z okazji swojego święta Błogosławiona Bolesława dla każdego dziecka przygotowała mini torebeczkę z cukierkami. Z kolei przedszkolaki wykonały pracę plastyczną poświęconą naszej Patronce.

Błogosławiona Bolesławo, módl się za nami!!!

s. Anna Żurawska

Podobne