Instytut niewidomych

Przedszkolaki w Instytucie niewidomych

Nasze przedszkolaki już od samego początku nowego roku nabywają nowych umiejętności, zdobywają nowe wiadomości i otwierają swoje serce na drugiego człowieka.

Jako pierwsze do Instytutu w Warszawie wybrały się starsze przedszkolaki – Motylki i Delfinki. Zważając na słuszny wiek przedszkolaków – wybraliśmy się tam komunikacja miejską :) Na drugi dzień – w ślad za starszakami – przybyły do Instytutu nasze maluchy. Było bardzo ciekawie, zaskakująco i pouczając. Najpierw obejrzeliśmy animację ucząca nas jak pomagać osobom niewidomym. Sami mogliśmy być przewodnikiem osoby niewidomej ale i doświadczyć chodzenia w ciemności posługując się białą laską. Już wiemy dlaczego jest tak ważna. Zobaczyliśmy również białe książki z dziurkami. Tak to pismo Braille’a, którego uczą się niewidomi. Okazało się, że niewidomi też mogą widzieć tylko że służą im do tego place.

Mogliśmy również doświadczyć jak radzą sobie z codziennymi zadaniami niewidomi., a na koniec niezwykle trudne, bo po ciemku, zadania do wykonania: układanki, klocki, puuzle.

Pełni wrażeń i z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do Przedszkola.

Podobne