teatrzyk

Ostatnie drzewo

W czwartek, 13 października gościł w przedszkolu dobrze nam już znany Teatr „CoNieco”, tym razem ze spektaklem o tematyce ekologicznej „Ostatnie drzewo”.

Akcja przedstawienia rozgrywa się w wiosce, której mieszkańcy żyją w symbiozie z otaczającym lasem i zwierzętami. Spokojne życie mieszkańców przerywa kupiec, który złotem mami prostych ludzi i namawia do wycięcia lasu. Chęć szybkiego wzbogacenia się sprawia, że ludzie wycinają drzewo po drzewie i dopiero wówczas, gdy zostaje wycięte ostatnie drzewo zdają sobie sprawę z tego co stracili.

Na szczęście zakończenie bajki jest szczęśliwe… Z pomocą przychodzi dziecko – chłopiec imieniem Hubert, który przekazuje mieszkańcom wioski zachowane nasiona, by posadzić nowy las.

Przedstawienie niesie dla nas wszystkich bardzo ważny przekaz. Pamiętajmy, las można wyciąć szybko, ale na nowe drzewa trzeba czekać długie lata i żadne pieniądze nie zastąpią nam bliskości z naturą.

Obserwując zachowanie naszych przedszkolaków można  stwierdzić, że poruszony temat był dla nich ważny, a sposób zaprezentowania ciekawy, gdyż na sali teatralnej panowała cisza, a wszystkie oczka wpatrzone były w aktorów i ich lalki.

p. Basia

Podobne