Orszak Trzech Króli

To było niesamowite! Do Komorowa przybyli oddać pokłon Świętej Rodzinie sami Trzej Królowie. Sami – nie sami, bo ze swoja świtą, a rozpoczęło się jak zwykle pobożnie bo w kościele Narodzenia NMP w Komorowie.

Po Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Perdzyńskiego z udziałem ks. dziekana Mariana Mikołajczaka w asyście zebranych kapłanów, na czele Św. Rodziny ruszył Orszak. I już wydawało się, że nie ma on końca :), ale udało się jakoś  wcisnąć na podwórko Przedszkola Sióstr Misjonarek – tak, to NASZE przedszkole, aby królowie mogli złożyć swoje dary. Było nas, nie licząc ok 1000 :). Po zakończonych pokłonach, śpiewie kolęd nadszedł czas na ucztę. Dla dzieci przewidziane były pączki i kto czuł się dzieckiem i się „załapał” miał farta. Dla dorosłych – tradycyjnie – grochówka, przygotowana przez przedszkolną kuchnię. Przy wydawaniu posiłków dzielnie wspomagali nas pracownicy przedszkola i strażacy z OSP Nowa Wieś – dziękujemy. Nad bezpieczeństwem całej uroczystości czuwała policja i ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia RES (przy okazji – zbierają fundusze na zakup na karetkę).

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy charytatywnie wsparli nasze przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego ks. proboszcza Andrzeja za wszelka życzliwość i zadbanie aby nie tylko duch, ale i ciało było pokrzepione:).

Podobne