Niedziela Misyjna w komorowskiej parafii

Niedzielom Misyjną rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny, nie tylko w naszym przedszkolu ale na całym świecie. jest to czas, kiedy szczególnie w naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich szczególnie  o naszych Siostrach. Ale aby wszystko mogło mieć swój początek w miniona niedzielę, musiało odbyć się preludium do „początku” finału.

Bo to właśnie nasze mamy, a może i tatusiowie, włożyli swój wysiłek w wypiek ciast i przygotowanie przetworów. W sobotnie popołudnie część z nich spotkała sie w Przedszkolu aby wszystko przygotować – pokroić, spakować, a załadowaniem całego tego przybytku zajął się tatuś naszego Olka z Krasnali – szacunek:).

W samą niedzielę bladym świtem, albo i czarna nocą, tatusiowie dzielnie wspierali Siostry w rozstawieniu naszego kramu przed kościołem.

I się zaczęło.

Nasze przedszkolaki dzielnie reprezentowali różne narodowości świata na Mszach Św. o godz. 9.30 i o 11.00. Włączyliśmy się w liturgię Mszy Św. Rodzice wspierali nas śpiewem i czytaniami mszalnymi, a po liturgii kwestowaliśmy na rzecz Misji. Największe powodzenie miały oczywiście ciasta:).

Tego dnia udało nam się zebrać prawie 10 000 zł i nieco euro.

Od poniedziałku kiermasz misyjny przeniósł się do naszego przedszkola.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 

Podobne