Na zielono

We wtorek 28 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty kulinarno- sensoryczne: „Dzieciaki zdrowo smakują”. W zajęciach uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe.

Najpierw dzieci wspinały się po szczeblach piramidy zdrowego żywienia i zapoznawały się z różnymi produktami spożywczymi. Wiemy już których jeść najwięcej, których najmniej, a których najlepiej w ogóle nie jadać.

Następnie przeszły do praktyki i same wykonały koktajl warzywno – owocowy. Był to koktajl z ….pietruszki. Dzieci same przygotowywały produkty, kroiły banany, wyciskały sok z pomarańczy, obrywały listki pietruszki. Następnie wszystko miksowały w termomiksie. Na koniec odbyła się degustacja. Sok był bardzo pyszny i słodki, mimo iż nie dodano do niego żadnej kostki cukru. Każde dziecko otrzymało do domu przepis na powyższy koktajl aby można było go również zrobić w domu i wypić z całą rodziną.

s. Anna Żurawska