Zmieniajmy Świat razem – Wspierajmy Misje Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny

Serdecznie witamy Cię na naszej stronie, pełne nadziei i wdzięczności za Twoją tutaj obecność❤️🙏

Nasza historia sięga roku 1905, kiedy to błogosławiona Bolesława Maria Lament założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny na Białorusi w Mohylewie. Jej pragnieniem było niesienie Dobrej Nowiny – jak sam Jezus to nakazał apostołom – na krańce świata. Dlatego niesione miłością i oddaniem znalazłyśmy się z naszą naszą misją w sercu Afryki.

W 1970 roku powstał pierwszy dom na afrykańskiej ziemi w Zambii, w Kabwe. Nasze siostry oddają swoje życie na służbę Kościołowi zambijskiemu, głosząc Chrystusa poprzez świadectwo własnego życia, modlitwę, ofiary i pracę na rzecz najuboższych.

Co robimy w Afryce?

W Afryce prowadzimy szkoły zawodowe dla dziewcząt i przedszkola. Naszą szczególną troską otoczony jest „Dom Opatrzności Bożej” w Lusace, gdzie oprócz osób starszych, często niepełnosprawnych, mieszka wiele osieroconych lub bezdomnych dzieci. Obok „Domu Opatrzności” budowana jest przychodnia z salami rehabilitacyjnymi, aby zapewnić naszym podopiecznym profesjonalną opiekę medyczną. Jednak budynek stoi w surowym stanie, i potrzebujemy Waszej pomocy na wykończenie go i zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Adopcja na odległość

Aby zapewnić naszym sierotom edukację i podstawowe potrzeby, prowadzimy program „adopcji na odległość”, który pozwala na wsparcie finansowe konkretnego dziecka.

Adopcja na odległość to jedna z najpiękniejszych i najosobistszych form wsparcia, jaką możesz dać naszym sierotom w Afryce. To znaczy, że masz szansę stać się aniołem stróżem dla konkretnego dziecka, oferując mu nie tylko wsparcie finansowe, ale także ciepło, nadzieję i szansę na lepszą przyszłość.

Każde z tych dzieci ma swoją własną, unikalną historię i marzenia. Poprzez adopcję na odległość możesz pomóc im spełnić te marzenia i dać im szansę na lepsze życie. Twoje wsparcie finansowe umożliwia nam zapewnienie dzieciom edukacji, opieki medycznej i podstawowych potrzeb, takich jak żywność i odzież.

Nasze dzieła misyjne sięgają także Kenii, w diecezji Meru, 14 km od równika. Od 1990 roku prowadzimy naszą misję w Kanyakine, gdzie siostry podejmują działalność pastoralną, przygotowując dzieci i dorosłych do sakramentów. Prowadzimy również przychodnię w buszu, gdzie przychodzą chorzy z okolicznych osad. Pomagamy przy porodach, pomagając „maluszkom” przyjść na świat. To jedyna opieka medyczna, jakiej doświadczają tubylcy. Dziennie przyjmujemy od 20 do 50 pacjentów. Dzięki staraniom, udało się doprowadzić elektryczność do przychodni, co umożliwia prowadzenie szczepień dzieci.

Misja w Tanzanii jest naszą najmłodszą placówką. Siostry rozpoczęły pracę w pierwszych dniach stycznia 2008 roku w parafii prowadzonej przez Ojców Franciszkanów Konwentualnych.

A co dalej?

W tym roku nasza działalność apostolska rozszerza się także na Amerykę Południową. 27 października dwie nasze siostry, s. Gabriela i s. Leontyna (obie pracowały w Komorowie), wyruszają do Boliwii.

Twoja hojność i wsparcie pomogą nam kontynuować naszą misję i dotknąć sercem żyć tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Razem możemy zmieniać świat, przynosząc nadzieję, miłość i wsparcie.

Dajemy Wspólnie Radość, Nadzieję i Miłość – Wspieraj Nasze Misje Dziś.

Dziękujemy z całego serca za Twoją dobroć i hojność❤️