konkurs piosenki

Konkurs Piosenki o Warszawie

Konkurs Piosenki o Warszawie ma niezwykłą moc oddziaływania na emocje i wywoływania w odbiorach głebokich wzruszeń. Promuje uroki stolicy od jej zabytków, ulic, przez wydarzenia historyczne, aż po codzienne życie mieszkańców, ale przede wszystkim promuje młode talenty, a w przyszłości być może nowych artystów. Stał się, więc idelnym narzędziem dydaktycznym stosowanym w edukacji przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. W ramach konkursu uczestnicy mogli wykonać piosenki, które opowiadają o różnych aspektach życia w Warszawie, a ostatecznie zaprezentować swoje uzdolnienia.

Konkurs piosenki o Warszawie dla komorowskich przedszkolaków

Muzyka jest idealnym językiem, który potrafi łączyć ludzi niezależnie od wieku. Dlatego też chętnie sięgamy w edukacji do repertuaru wokalnego pochodzącego z różnych okresów historii Polski. Tym razem motorem naszego działania był Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie, który zorganizowało Gminne Przedszkole w Michałowicach. I tak jak muzyka łączy różne pokolenia, tak piosenka o Warszawie połączyła przedszkola z Gminy Michałowice. Konkurs promował młode talenty wokalne oraz integrował społeczność lokalną. Podczas konkursu zaprezentowały sie dzieci z przedszkola w Komorowie i Nowej Wsi oraz z Michałowic, a także z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Michałowicach.

Konkurs piosenki w podwarszawskich Michałowicach

Piosenek o Warszawie jest wiele, a wybranie tej jednej, która ma walory edukacyjne i jednocześnie jest dostosowana do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, nie było łatwe. Wspólnie z dziećmi z grupy „Motylki”, wybraliśmy utwór z repertuaru pani Ireny Santor ” Na prawo most, na lewo most”. Utwór ten od pierwszych słów spodobał się przedszkolakom, które szybko podchwyciły melodię piosenki. Po wspólnych przygotowaniach z panem Krzysztofem Marciniakiem oraz wychowawczynią Barbarą Janaszewską, zespół”Motylki” wyruszył kolejką WKD do Urzędu Gminy Michałowice, w którym konkurs został przeprowadzony.

Prezentacja przedszkoli na konkursie Piosenki o Warszawie

Tegoroczny Konkurs Piosenki o Warszawie odbył się 25 kwietnia. Była to już VII edycją tego wydarzenia. W konkursie uczestniczyli soliści oraz zespoły. Był śpiew, gra na instrumentach muzycznych, a także ilustracje ruchowe treści piosenek. Nasz zespół oprócz strony muzycznej wyróżnił się pięknymi strojami oraz wykorzystanymi rekwizytami. Poziom zaprezentowanych umiejętności wokalnych i scenicznych był bardzo wysoki. W tym roku jury postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom pierwsze miejsca. Każdy uczestnik otrzymal nagrodę i dyplom, które wręczyła zastępca wójta –  pani Anna Fabisiak.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Życzymy doskonalenia swoich umiejetności oraz odnoszenia dalszych sukcesów.

Jeśli interesuje Cię rozwijanie dziecięcych talentów, zobacz inne konkursy, na któych prezentowały swoje uzdolnienie dzieci z naszego Przedszkola.

Podobne