Straż pożarna w Komorowie

Bezpieczeństwo – przede wszystkim

„Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują

by do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.

Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy

ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć”.

    O zadaniach strażaka przedszkolaki: „Motylki” i „Biedronki” dowiedziały się nie tylko z wierszyka, ale przede wszystkim wysłuchując opowiadań Panów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi. W trakcie rozmowy ze Strażakami dzieci dowiedziały się, że praca strażaka jest trudna, odpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Poznały również zasady prawidłowego zachowania się w sytuacji wybuchu pożaru oraz utrwaliły numery alarmowe. Przedszkolaki dowiedziały się również, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale również bierze udział w akcjach ratowniczych, np. wypadki, powódź, zalanie piwnic domów. Dzięki życzliwości Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy oraz strój strażaka.

       Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi za umożliwienie naszym przedszkolakom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Barbara Janaszewska

Podobne