Apel patriotyczny

11 listopada jest ważnym dniem dla każdego Polaka, czy to dużego, czy tego małego. I chociaż nasze „maluchy” niewiele rozumieją z trudnej i bolesnej historii Polski, to wszyscy razem radujemy się, że możemy żyć w Ojczyźnie, o której wolność walczyli nasi dziadkowie.

W naszym Przedszkolu w tym roku uroczyście wspominaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości już 9 listopada. Na Apel Patriotyczny zaprosiły nas Motylki, a razem z nami świętowali znamienici goście: przełożona generalna m. Ewa Korbut, s. Jolanta Jankowiak – jej zastępczyni i pan prezydent Pruszkowa – Paweł Makuch. Były również z nami nasze siostry Misjonarki.

Nasze Motylki przeprowadziły nas przez trzy rozbiory, aż do szczęśliwego dnia w niepodległej Polsce. Byli zaborcy, naczelny wódz – Józef Piłsudski na swojej kasztance,  ułani, pieśni Legionów i tańce. Nie zabrakło również towarzyszącej nam piosenki „Co to jest niepodległość”.

Na koniec wszystkie przedszkolaki i zaproszeni goście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Po południu nasze przedstawienie mogli obejrzeć również rodzice. I oni stanęli przed wyzwaniem odśpiewania Hymnu Polski i… spisali się na medal :)